Ukupna vrijednost projekta je 639.598,48 kuna
- Pri kraju smo provedbe projekta financiranog iz EU socijalnog fonda koji je operativni sistem i ima za cilj unijeti socijalnu koheziju u Republici Hrvatskoj, a time i naše članove, osobe s intelektualnim teškoćama projicirati na tržište rada. Cilj projekta je smanjiti socijalnu isključenost osoba s intelektualnim teškoćama te ih uključiti u društvo. Jedno od osnovnih prava zajamčeno Konvencijom o pravima osoba s invaliditetom je pravo na rad - istaknula je voditeljica projekta "I ja radim i doprinosim" Magdalena Janković na završnoj konferenciji održanoj 21. svibnja na Eko-etno salašu hotela Savus.
U ovom projektu ciljane skupine nisu samo osobe s intelektualnim teškoćama, nego i roditelji i nezaposleni članovi Udruge Regoč. - Udruga Regoč je socijalna i neprofitna i na ovaj način nastoji ostvariti svoj plasman i održivost na tržištu. Jedan od glavnih ciljeva je društveno poduzetništvo te osnažiti zaposlenike društvenog poduzeća Regoč za upravljanje društvenim poduzetništvom. Zbog toga je pet zaposlenika Udruge Regoč prošlo edukaciju o izradi poslovnih planova, marketinškom upravljanju te samom upravljanju društvenim poduzećem Regoč - pojasnila je voditeljica projekta.
Tijekom projekta edukaciju je prošlo 26 članova, 13 osoba s intelektualnim teškoćama, a 10 članova su nezaposleni roditelji, te voditeljica napominje: - Naglasak u projektu je bio na žene, majke, jer zbog sociekonomske situacije one ostaju s članovima kod kuće koji nakon navršene 21 godine života nemaju više instituicionalnu podršku, završavaju školovanje i tada dolazi do problema jer ih većina završi školu po posebnom programu, a oni s pomoćnim zanimanjima nisu konkurentni na tržištu rada. Te smo probleme nastojali definirati i kroz održivost ih i riješiti i upravo zato naši korisnici, njih 26, prošli su razne edukacije, koje su definirane kao aktivnosti ovoga projekta, a to je izrada predmeta fuzijom, izrada aranžmana i ukrasa od umjetnog cvijeća, izrada tepiha i šokačkih ponjava.
Jedna od aktivnosti je i Dan društvenog poduzeća, održan 30. travnja 2018. godine, a izradili su i brošuru kojom su pokušali podići razinu svijesti stanovništva Brodsko-posavske županije o tome što je to društveno poduzetništvo, te kako glavnu ulogu u tom društvenom poduzetništvu igraju upravo članovi Udruge Regoč. Organizirana su i dva studijska putovanja, u Padovu u Italiju, te u Zagreb, Čakovec i Križevce gdje su primjere dobre prakse nastojali transferirati i primijeniti uočena znanja.
(Više u tiskanom izdanju Posavske Hrvatske)