U Srednjoj školi Matije Antuna Reljkovića, suradnjom Muzeja Brodskog Posavlja i Turističke zajednice Brodsko-posavske županije, postavljena informativna ploča o stepskom mamutu, čiji su fosilni ostaci nađeni u kanalu Glogovice
Budući da je Europska komisija proglasila 2023. godinu Europskom godinom vještina, Europe Direct Slavonski Brod, koji djeluje pri Europskom domu Slavonski Brod, organizirao je međunarodni nagradni videonatječaj „Imam mota! / I have skills!” Mladi koji imaju vještinu, mota u bilo kojem području ljudskih djelatnosti, bili su pozvani da ju predstave u kratkom videozapisu (do 30 sekundi), pa je na natječaj, koji je bio otvoren do 25. svibnja, stigao veliki broj radova iz cijele Hrvatske, ali i Europe, tako da je prosudba imala težak zadatak odabrati 10 najboljih videoradova, među kojima su tri najbolja nagrađena. Nagrade – diplome autorima i priznanja mentorima, dodijeljeni su u srijedu na svečanosti u Srednjoj školi Matije Antuna Reljkovića u sklopu programa „Mamut – bezvremenski otisak diluvijalnog umijeća”, odnosno otkrivanja informativne ploče koju su postavili Muzej Brodskog Posavlja i Turistička zajednica Brodsko-posavske županije. Autori 10 najboljih videoradova na natječaju „Imam mota!” su: Luka Kolesarić, Gabrijela Karačić, Elena Milardović, Lovro Pozaić i Franjo Kranjec, Giulia Selmi, Antia Lorenzo, Lonie Jacquemin, Aurora Ristović, Lorina Ciurusniuc te Teo Hodak i Ivan Horvat.
U srijedu je u SŠ M. A. Reljkovića postavljena i spomenuta informativna ploča, budući da je u blizini u kanalu Glogovice 1957. nađen najznačajniji slavonski fosilni nalaz stepskoga mamuta (predstavljen nedavno na izložbi „Doba leda i vatre”), a ploču su otkrili ravnatelj Muzeja Brodskog Posavlja Hrvoje Špicer i ravnateljica škole Marija Tomić nakon što je viša kustosica Gološkog odjela Muzeja Brodskog Posavlja Ivana Maruščak ukratko predstavila nalaz i stepskog mamuta kao vrstu koja je izumrla prije deset tisuća godina i ledeno doba u Brodskom Posavlju. Ovo je druga ovakva ploča koju u Slavonskom Brodu postavljaju muzejski i turistički djelatnici, a koja nije važna samo za turiste i strance, nego i našim sugrađanima pomaže da upoznaju mjesto u kojem žive. Usto su profesorice SŠ M. A. Reljkovića u programu „Mamut – bezvremenski otisak diluvijalnog umijeća” kratka predavanja za učenike, povezujući nastavne predmete i teme vezane za ledeno doba, održale profesorice ove škole Marija Malinar („Mamut u popularnoj kulturi”), Zdenka Krznarić („Mamut jučer i danas”), Slavenka Radić („Projekt oživljavanja mamuta”) i Jelena Đurđević („Razvoj poljoprivrede – najvažniji događaj u ljudskoj povijesti”), a upravljanje bespilotnom letjelicom koja može biti od velike pomoći geolozima prezentirano je Martin Tokić.