Sport

Najbolji Konopka, Lipovac, odbojkašice, košarkaši

Izbor županijske Zajednice sportskih udruga i saveza

Datum objave: 15.2.2013.
Posavska hrvatska, Slavonski Brod

Tradicionalni izbr najuspješnijih pojedinaca i udruga u sportu Brodsko-posavske županije za 2012. godinu organizirala je županijska Zajednica športskih udruga i saveza, a svečanost proglašenja održana je u Domu HVIDR-e. Dodijeljeno je više od 100 nagrada i priznanja, nagrađeni su ih primili u nazočnosti mnogobrojnih gostiju među kojima su bili zamjenici župana Ružica Vidaković i Davor Vlaović, predsjednik Županijske skupštine Zvonimir Markotić, zamjenik slavonskobrodskog gradonačelnika Zoran Ivanović, predsjednik županijske sportske Zajednice Nikica Stevanović i drugi.

Nagrada Zajednice za izuzetan doprinos razvoju sporta

- Pavo Lucić (ŠK “Posavac-Festung“ i NK “Posavac“ Ruščica) - za više od 50 godina aktivnosti u šahu i nogometu.

- Stjepan Nedaća (KK “Rekord tim“ Oriovac) - za više od 30 godina djelovanja u košarci.

- Josip Čevizović (Nova Kapela) - za više od 50 godina rada u nogometu.

- Ivan Bičanić (Sapci) - za više od 40 godina rada u nogometu.

Nagrada Zajednice za obljetnicu postojanja i uspješnog rada

- Stolnoteniski klub “Strmac“ (Nova Gradiška) - osnovan 19. veljače 1971. godine.

- Nogometni klub „Graničar 1912“ (Slavonski Šamac) - osnovan 1912. godine.

Nagrada za Podvig godine

- Antun Novaković (Kajak kanu klub „Oriolik“ Slavonski Kobaš)

- Želimira Kopecki (Atletski klub “Marsonia“ Slavonski Brod)

Nagrada za fair play

- Goran Jurić (Nogometni klub „Oriolik“ Oriovac)

Županijski daroviti sportaši

Mateo Zeba (ŠK Posavac-Festung, Ruščica), Ivan Đukić (Atletski klub Nova Gradiška), Teo Kanđera (Taekwondo klub Vukovi, Nova Gradiška), Rinko Markulj, Antonijo Borevković, Josip Sarić (Rukometni klub Brod, Slavonski Brod), Emil Barišić (Kajak-kanu klub Oriolik, Slavonski Kobaš) , Vedran Batalo (Stolnoteniski klub Strmac, Nova Gradiška), Kristijan Katušić (Taekwondo klub Alfa-Brod, Slavonski Brod), Ena Pračuk, Josipa Polutranko, Katarina Majstorić, Magdalena Brekalo, Josipa Čaldarević (Ženski košarkaški klub Brod, Slavonski Brod), Antonija Božić, Iva Švajcer, Kristina Lutz, Ana Kolar, Martina Jelavić, Mihaela Lazić, Ivona Vukojević, Iva Šarić, Irena Kolesarić, Maja Zarezovski, Vedrana Krajnović (Ženski košarkaški klub Brod na Savi, Slavonski Brod), Marin Alfeldi, Krešimir Stipić, Karlo Ćurić, Ivan Đaković, Rene Barić, Josip Bakić, Mario Zitterbart, Alen Nezić, Alen Durak, Monika Pleša, Sara Čubrilo, Ivan Pleša, Mihael Rajić (Kajak-kanu klub Marsonia, Slavonski Brod), Rea Lacković, Sven Marić, Mario Dremeptić (Kuglački klub Zanatlija, Slavonski Brod), Zrinka Duvnjak, Dorotea Petričević (Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška), Nika Brkljačić, Ana-Marija Duspara, Dora Magić (Odbojkaški klub Posavina Brod, Slavonski Brod), Leon Jurilj, Andrej Jurilj, Dario Lazarov, Leon Majstorić, Mateo Jurančević, Antonio Jurišić, Luka Grgić (Boksački klub Brod, Slavonski Brod), Nives Katinić, Matej Alfeldi, Nikolina Koporčić, Ivan Šotola, Sara Matić, Roberto Perić, Dajana Galić, Mario Koporčić, Lana Markovčić, Karlo Martinčević, Josipa Miškić, Luka Turkalj (Športski plesni klub Top dance, Slavonski Brod), Marko Karlović, David Šmital, Tino Šebalj, Leo Bertolović, Egon Ruhek (Košarkaški klub Đuro Đaković, Slavonski Brod), Matea Ećimović, Karlo Martić, Petar Maroši, Manuela Grgić, Borna Čengić (Karate klub Slavonski Brod).

Najuspješniji županijski školski sportski klubovi

- Osnovna škola „Ljudevita Gaj“ Nova Gradiška - ŠŠD “Mladost“

- Srednja škola „Matija Mesić“ Slavonski Brod - ŠŠD “Gimnazijalac“

Najuspješniji rezultati mlađih dobnih uzrasta

- Juniorke Atletskog kluba „Marsonia“ Slavonski Brod

Najuspješnija sportašica u juniorskoj konkurenciji u Hrvatskoj

- Brigita Bakić, Kajak-kanu klub „Marsonia“ Slavonski Brod

Najuspješniji sportaši s invaliditetom

- Evica Šerfez – kuglanje

- Ilija Matijašević - šah

- Zdravko Zvačko - kajak

Najuspješnije županijske ženske sportske ekipe

1. Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška

2. Ženski košarkaški klub Brod, Slavonski Brod

Najuspješnije županijske muške sportske ekipe

1. Košarkaški klub Đuro Đaković, Slavonski Brod

2. Kajak-kanu klub Marsonia, Slavonski Brod

3. Kuglački klub Zanatlija, Slavonski Brod

Najuspješnije županijske sportašice

1. Paula Konopka, Atletski klub Marsonia - Slavonski Brod

2. Karla Glasnović, Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška

3. Helena Pračuk, Ženski košarkaški klub Brod

Najuspješniji županijski sportaši

1. Marko Lipovac, Kajak-kanu klub Oriolik, Slavonski Kobaš

2. Štefo Lutz, Kajak-kanu klub Marsonia, Slavonski Brod

3. Aleksandar Čutuković, Hapkido klub Brod

mk

Ostale novosti

13.5.2016.Sportski susreti Bljesak

19.2.2016.Izbor najboljih sportaša u županiji

13.11.2015.Uspjeh Sokola

11.9.2015.Ne daj Bože da se doktori ozlijede!

14.8.2015.Velika obljetnica u Brodskom Stupniku

28.5.2015.Sloga pobjednik

22.5.2015.Junaci iz "kontejnerskog naselja"

15.5.2015.Regata Slavonski Brod

8.5.2015.Skate park opasan po život

27.2.2015.Heller, Lipovac, ŽOK "Nova Gradiška", KKK "Olimpik"

9.1.2015.Škola klizanja

31.12.2014.Nagrade ostale u Slavonskom Brodu

5.12.2014.Samardžić na čelu

14.11.2014.Pamtim samo sretne dane

11.7.2014.Tuzlacima tri nagrade

20.6.2014.Iz Broda na Europsko prvenstvo!

9.5.2014.Uspješan prvi nastup

3.4.2014.Pet "komada" u 60 minuta

7.3.2014.Heller, Lutz, ŽOK "Nova Gradiška", KKK "Marsonia"

22.3.2013. Četiri pobjede Legije

15.3.2013.Brod na Savi Marsu slavi

25.1.2013.Zimske radosti na Klasijama

8.6.2012.Zlato, zlato, pa još zlata...

11.5.2012.Josip Vojak u reprezentaciji!

15.3.2012.Pegaz - sjajni domaćini i plesači

13.1.2012.Nisam brojao nikada...

5.1.2012.Sedam desetljeća i tisuće kilometara

6.10.2011.SUPERMAN? IRONMAN!

2.9.2011.NAJBOLJI U EUROPI!

21.4.2011.Medalje za povijest

7.1.2011.SAMO DVA PORAZA U GODINI DANA!

23.12.2010.SRETNO U SLJEDEĆIH STO NOGOMETNIH GODINA!

10.12.2010.NAJBOLJE U HRVATSKOJ!

18.2.2010.BULJAN, LIPOVAC, ODBOJKAŠICE I KARATISTI

22.1.2010.NAJVEĆI HRVATSKI CURLING SKUP U POVIJESTI

30.10.2009.BROĐANKA POKORILA SVIJET!

21.10.2009.ZLATNI VRATAR «TIHIH PAKLENIH»

27.8.2009.TREĆI PUT PRVACI HRVATSKE!

27.3.2009.GRAD I PERKOVČANI SE DOGOVORILI

30.1.2009.JOŠ ČEKAM SVJETSKO ZLATO

2.1.2009.PET DANA UŽIVANJA ZA 6.500 GLEDATELJA

23.12.2008.«DALMATINKA I ŠOKICA» VLADAJU PARKETOM

28.11.2008.SLAVONAC JESENSKI PRVAK!

23.10.2008.ZRINKA KORAĆ ZA POVIJEST

11.9.2008.VAŽNA JE EKIPA, A NE JA

8.2.2008.NAJVIŠE NAGRADA BROĐANIMA!

21.6.2007.SUDAC ZA POVIJEST

8.6.2007.SVJETSKE MEDALJE U BRODU!

20.4.2007.KK «ZANATLIJA» PRVOLIGAŠ!

23.3.2007.REPREZENTACIJA MI JE OGROMAN POTICAJ

9.3.2007.Šahovski Spomen turnir «Milan Mesić»

15.2.2007.Najuspješniji županijski sportši

30.11.2006.PRVI USPJESI BRODSKIH GOLFERA

31.8.2006.ČETIRI USPJEŠNE GODINE

25.8.2006.I NAKON ŠEZDESETE U PUNOJ SNAZI

25.7.2006.SLAVONAC CO POBRAO LOVORIKE

7.3.2006.Želimo vrh hrvatskog karatea